Bali

Bali patří do souostroví Malé Sundy a je jedním z více než 17 000 ostrovů, jež tvoří Indonésii. Právem je nazýván ostrovem bohů.

Na malém ostrově, jehož nejdelší délka nedosahuje ani 150 km  a je jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii. Má 3 milióny obyvatel, kteří jsou k návštěvníkům velmi přátelští. Pro obyvatele Bali je jejich náboženství neoddělitelnou součástí života a každý den se setkáte s různými hinduistickými ceremoniemi doprovázenými barevnými květinovými obětinami, dary a vůní vonných tyčinek. Tisíce chrámů na posvátných místech v horách, pobřeží i v osídlených oblastech vyzývají návštěvníky k tiché meditaci a uvolnění mysli či naopak k pozorování pestrých náboženských rituálů doprovázených hudbou gamelanového orchestru.

 

Podnebí na Bali

Bali leží 8 stupňů jižně od rovníku a má tropické podnebí. Průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 26o C až 32o C. Vlhkost ovzduší je vyšší, zejména v období dešťů. Na Bali se střídá suché a deštivé období. Na východním pobřeží ostrova trvá suché období od března do začátku prosince, deštivé počasí začíná přibližně v polovině prosince a končí začátkem března. Ve vnitrozemí nastupují občasné deště již v říjnu a trvají do konce března.
Teplota vody v Balijském moři se celoročně pohybuje kolem 26o C.

Očkování

Pro pobyt na Bali se nevyžaduje žádné povinné očkování.
Doporučené očkování je proti žloutence typu A, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdraví a bezpečí na Bali

V případě zdravotních problémů je poskytnuta kvalitní zdravotní péče na lékařských střediscích a klinikách. Menší zdravotní úkony se platí v hotovosti a po návratu do ČR jsou platby zpětně proplaceny zdravotní pojišťovnou, u ktreré má klient sjednané cestovní zdravotní pojištění.

Doporučujeme cestovat na Bali s uzavřeným Pojištěním léčebných výloh pro cesty a pobyt v zahraničí, které je platné pro Indonésii.

Na Bali je kriminalita vzácným jevem, místní obyvatelé ctí dobré mravy, chovají se slušně a dodržují společenskou etiketu.

Víza 

Pro pobyt v délce maximálně 30 dnů získáte turistické vízum přímo na mezinárodních letištích (např. v Denpasaru na Bali) po příletu. Týdenní pobytové vízum stojí 10 USD, vízum na 30 dní je za 25 USD. Cestovní pas musí mít platnost nejméně 6 měsíců při vsupu do Indonésie.

Pro delší pobyt (2 měsíce) jsou víza udělována na indonéské ambasádě v Praze. K žádosti o vízum potřebujete pas s platností 6 měsíců od vstupu do Indonésie, zpáteční letenku a výpis z účtu. Turistické pobytové vízum stojí 900 Kč, tranzitní 400 Kč. Podrobné informace o udělování víza jsou uvedeny na webových stránkách Velvyslanectví Indonéské republiky. Zde najdete rovněž informace o Indonésii a užitečné pokyny pro cestu.

Velvyslanectví Indonéské republiky
Nad Buďánkami II/7
150 00 Praha 5

tel.: 00420 257 214 388
fax: 00420 257 212 105

https://www.indonesia.cz

Měna

Indonéská rupie (Rp) není volně směnitelná. Při cestě do Indonésie je potřeba mít s sebou americké dolary nebo eura.
Orientační kurz : 1000 Rp = 2 Kč.

Odletová taxa
Při odletu z Indonésie je požadována tzv. odletová taxa ve výši 150 000 Rp.

Adresa velvyslanectví ČR v Indonésii
Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20
Menteng, Jakarta Pusat
P.O.Box 1319

Consulate of Czech Republic in Denpasar, Indonesia
Jalan Pengembak 17
Sanur - Bali
Denpasar
Indonesia
Phone:
+62-361-286465
Fax:
+62-361-286408
Email:
Bali@embassy.mzv.cz


 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Miloslav Steinbauer

tel.: +420 720 472 342 contact in the Czech Republic

Contact in Bali: Gede Supartu
phone no. : +64 813 384 464 08